Když tě někdo ničí, usměj se a dej mu tyčí.

Moje povídka,7.kapča

25. srpna 2012 v 16:59 | holka jako vy |  Povídky na pokráčko

7.kapitola-Dovolená

Právě sedíme v jídelně a čekáme na číšníka. Máme to štěstí,že jsme narazili na nováčka. Missy už je zase naštvaná a div toho číšníka nejde uškrtit. Konečně jde k nám. Oběd teda nebyl nic moc,ale dezert stál za to. Mňam.
Sedíme a čekáme než naši dopijou. Čtu si na láhvi od Mirindy složení,když přichází čísník,tak zvedám hlavu,ale když vidím,že mi žádné nebezpečí nehrozí :D,skloním hlavu zpět k láhvi. Už se těším k moři a naši pořád ne a ne dopít to blbý pivo.
Konečně jdeme k tomu moři. Je krásně,ale horko. Voda je příjemně chladná,ale ne studená. Sedím v našem velkém zeleném nafukovacím kruhu,který nám slouží jako lehátko a koukám na George,který se s dětskými plavacími křidélky potácí na kraji moře s mamkou. Missy leží na svém lehátku,má pokrčené nohy,ale protože jsem si všimla,že se před tím důkladně česala a líčila,určitě čeká,že si jí všimne nějaký kluk,že by se chtěla rozejít s Johnem? "Missy! Pojď se taky aspoň smočit. Ale mami,vždyť víš,že poslouchám mp3. Já vím,ale aspoň se namaž tím krémem. Jasně." Táta,který plaval k bojkám,které ohraničují prostor,kde se smí plavat a prostor,kde nesmí vyběhl z vody a za hlasitého Missyinina řevu jí přinesl v náručí do vody a posadil jí na kruh. Missy se chvíli tvářila uraženě,ale pak se přece jen začala smát. Potom,ale nečekaně přišla velká vlna a Missy se svalila po hlavě do vody,takže seděla v kruhu,nohy měla nad vodou a hlavu pod vodou,vypadalo to dost vtipně. Chvíli nadávala,že má zničený účes a rozmazanou řasenku,ale když jsme se všichni nemohli vynasmát tak odešla zpátky na lehátko.
Je už pozdní odpoledne a George chce na tobogány,tak se vydáváme k bazénu. Chodník je rozpálený od sluníčka,tak se dávám do běhu a skáču do bazénu,až pozdě si uvědomuju,že nemám plavací brýle. V bazénu jsou pod vodou barové židličky,takže můžeš sedět u baru i když jsi ve vodě. Objednávám si colu s ledem a je to osvěžující. "Sue,nepij tu studenou colu,budeš mít angínu!"volá na mě máma. "No jo mami, neboj,piju to pomalu." Jdu na záchod,ale uklouznu na mokré dlaždici a spadnu,nějaké holky se mi smějou. Konečně jsem na tom záchodě,sundávám toaletní papír,ale visí na kohoutku od bidetu a tak se hadice rozstříkává na všechny světové strany a když se mi konečně povede ten proud vody zastavit,už je tam hotové koupaliště. Musím jít do jiné kabinky,jenže tam jsou zase dlaždice od bláta. Nakonec s odporem přebíhám bláto b kabince a pak rychle mířím do sprchy u bazénu,abych ze svých noh tu špínu smyla.
Jsme na večeři a já se nimrám v dezertu,George patlá čokoládu z dortu na dětskou sedačku a Missy se znuděně kouká po dvou klucích,kteří si jí absolutně nevšímají ani když pohodí svýma hnědýma vlasama. Konečně se zvedáme a jdeme na pláž. Mám baleríny,tak si je zouvám a chodím po písku bosá,jenže když jdeme s Missy blíž k moři,nohy mi omyje voda a lepí se mi na ně písek,takže i když si je potom otřu o trávník,stejně mám baleríny plné písku.
Ležím v posteli a nemůžu usnou i když Missy s Georgm už dávno oddechujou,kouknu se na mobil,je něco po půlnoci,potichu vsávám a házím na sebe sukni a triko,betu si iPad a jdu do baru. Objednávám si drink jménem Green Paradise a sedám si na chladný noční vzduch na terase. Ťukám do iPadu nějakej článek na blog a nechávám se ovívat vánkem. Padá mi hlava,najednou na mě padla hrozná únava. Beru iPad a běžím pryč z baru,naštěstí máme all inclusive,takže nemusím platit. Ale místo pokoje běžím na záchod a zvracím,asi mi nesednul ten drink. V pokoji je tma a moje oči musí chvíli přivyknout. Pečlivě ukládám iPad na místo kde předtím ležel,aby nikdo nepoznal,že jsem byla v noci pryč a jdu si vyčistit zuby,po mé noční seanci na záchodě. Neobtěžuju se se svlékáním a neřeším,jestli to někdo uvidí,protože jsem hrozně unavená. Lehám do postele a usínám jako když mě do vody hodí.
Jsme zase v baru a naši se diví, jakto ,že si nedávám drink,ale já se po včerejšku odvážím jen zmrzlinu. "No tak co jim tak dlouho trvá,tak ať do něčeho kidne kopec zmrzliny a konečně to navalí ne?"láteří Missy,když to dlouho nenesou. "Meliso,uklidni se a nedělej tu scény!"napomíná jí táta a když na ní George vyplazuje jazyk,tváří se ještě víc mrzutě než před tím. Ale dnes se jí nedivím,taky jsem bez nálady. Už se docela těším až na letiště dorazí letadlo a z něj vypadnu unavená,rozmlácelá(možná poblitá).....já. Navíc můj spolehlivý iPad mi exnul zrovna když jsem dopsala dlouhý článek,takže bych ho teď nejradši rozmlátila. Mám štěstí no. ☺
Doufám,že se líbilo xD
Vaše Káča(holka jako vy)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kdo jste navštívili tenhle blog klikněte pls.

Klik

Komentáře

1 Elena Elena | 1. září 2012 v 10:04 | Reagovat

Máš pěknej blog

2 holkajakovy holkajakovy | 9. září 2012 v 18:27 | Reagovat

Díky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama